Szkoła Podstawowa Łobuziaki

Download Moje placówki

O placówce

Prywatna szkoła podstawowa Łobuziaki realizująca podstawę programową.

 

Wykiełkowała na bazie naszych doświadczeń w prowadzeniu żłobków i przedszkoli.

Koncept

Stała się konsekwencją dorastania dzieci i naszego rozwoju. Jest to miejsce, gdzie dzieci rozwijają się w sposób naturalny oraz zindywidualizowany. Eksplorują świat w przyjaznym środowisku, ze wsparciem inspirujących ludzi. 

Szkoła została stworzona dla naszych i Waszych dzieci, na bazie zachwytu edukacją fińską, porozumieniem bez przemocy, ruchem budzących się szkół oraz beztroskiej, dziecięcej zabawy.

Wyżywienie

Dysponujemy własną kuchnią, gdzie przygotowujemy dla dzieci pyszne i pełnowartościowe posiłki, jak również salą sportową i sensoryczną do terapii i usprawnienia zmysłów, co jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka.

Nasza misja

Działamy na bazie nurtów pedagogicznych zgodnych z naszą misją, jesteśmy zwolennikami edukacji poprzez działanie, chcemy budzić w dzieciach chęć poznania i rozwijania własnego talentu, uczyć szacunku do pracy własnej oraz innych. Dzieci, dostając możliwość wolnego wyboru, podążają za własnymi potrzebami rozwojowymi. W ten sposób odkrywają własne pasje i talenty.

  • Podejście wychowawcze Jespera Juula – to relacja, szacunek, zaufanie oraz autentyczność.
  • Brak ocen – każdy ma prawo do rozwoju na miarę swoich możliwości. Stawiamy na motywację wewnętrzną, aby motorem do nauki była szczera chęć, wypływająca z potrzeby rozwoju.
  • Tutoring szkolny i rodzinny – aby jeszcze bardziej zindywidualizować edukację.
  • Praca metodą projektu – bo życie nie dzieli się na przedmioty. Metoda ta łączy wiele dziedzin w jednym temacie.
  • Lekcje odwrócone – zamieniamy się z dziećmi rolami i pozwalamy im przygotować zajęcia na dowolny ulubiony temat.
  • Rozwój inteligencji emocjonalnej – aby lepiej rozumieć siebie i innych.
  • Edukacja outdoorowa – ruch, świeże powietrze, możliwość przeżycia przygody i kontakt z naturą, która wycisza oraz pomaga stabilizować emocje.

Pod naszymi skrzydłami dzieci stają się odważne w odkrywaniu swoich talentów i możliwości. Budują pewność siebie oraz samodzielność.

Galeria zdjęć

Poznaj bliżej naszą szkołę

Przejdź na stronę placówki