Niepubliczny Żłobek Łobuziaki

Download Moje placówki

O placówce

Niepubliczny Żłobek „Łobuziaki” znajduje się w zacisznej i spokojnej okolicy przy ul. Fromborskiej 12.

 

W kolorowym domku z placem zabaw stworzyliśmy bezpieczną i ciepłą przystań dla 40 dzieci.

Wyposażenie

W naszym żłobku dzieci mają do dyspozycji: trzy przestronne sale z kącikiem do relaksu i odpoczynku, dwie łazienki dostosowane do potrzeb małych dzieci, również z niepełnosprawnością, jadalnię, szatnię, plac zabaw wyposażony w piaskownicę, domek ze zjeżdżalnią oraz bujaki.

Wyżywienie

W ciągu dnia maluszki spożywają 4 pełnowartościowe posiłki (śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek) dostarczane przez profesjonalną firmę cateringową „Horyzonty smaku”. Catering zapewnia również diety eliminacyjne.

Atmosfera

Zespół żłobka Łobuziaki jest doskonale przygotowany i doświadczony w przeprowadzaniu adaptacji dziecka w żłobku, którego głównym celem jest nawiązanie bliskiego i bezpiecznego kontaktu maluszka z opiekunem.

Nasza misja!

Nasz żłobek to spokojne i przyjazne miejsce, gdzie stopniowo i harmonijnie maluszki rozwijają swoje zdolności i umiejętności. Podczas dnia codziennego dzieci rozwijają swoją aktywność ruchową i umysłową oraz poznają świat wszystkimi zmysłami, podążając swoim indywidualnym tempem. Każdego dnia zespół wykwalifikowanych, życzliwych i empatycznych opiekunek troszczy się o zaspokojenie potrzeb dzieci, jednocześnie wspierając je w dążeniu do samodzielności i niezależności. Uczymy dzieci tolerancji, akceptacji, poszanowania siebie i innych. Pogodny nastrój oraz pełne zrozumienie w atmosferze czułości i troskliwości wypełnia nasz każdy dzień.

Zajęcia

Każdego dnia dzieci korzystają z bogatej oferty zajęciowej, zdobywając nową wiedzę i umiejętności. W żłobku odbywają się zajęcia z zooterapii, logopedii, j. angielskiego, karate, ceramiki oraz spotkania z grupami artystycznymi. Dbamy również o częste spędzanie czasu na dworze oraz swobodną zabawę.

Metody pracy

Pracujemy w oparciu o najnowsze osiągnięcia pedagogiki i psychologii, dbając w szczególności o indywidualny rozwoju dziecka oraz zaspokajanie jego potrzeb. W naszej pracy wykorzystujemy różne formy i metody, które gwarantują opiekę oraz edukację dziecka na najwyższym poziomie, a są to:

  • elementy metody polisensorycznego oddziaływania na jednostkę,
  • elementy metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne,
  • elementy metody Dobrego Startu,
  • elementy metody Marii Montesorii,
  • elementy Integracji Sensorycznej,
  • elementy metody malowania RF Show,
  • elementy metody Knillów – program aktywności dotyczący świadomości ciała, kontaktu i komunikacji.

Dziecko, jego indywidualne potrzeby, rozwój i szczęście są misją naszego żłobka, do której z pasją dążymy.

Galeria zdjęć

 

Poznaj bliżej nasz żłobek

Przejdź na stronę placówki