Niepubliczne Przedszkole Łobuziaki

Download Moje placówki

O placówce

Niepubliczne Przedszkole Łobuziaki mieści się w rezydencji na Maślicach.

 

Otoczony jest malowniczym ogrodem, a jego okolica obfituje w tereny zielone – staw oraz las.

Wyposażenie

Potencjalny „Łobuziak” po wejściu do przedszkola już w szatni może poczuć panujący tu ciepły i rodzinny klimat. Ściany prezentują zdjęcia podopiecznych oraz wystawy tematyczne prac plastycznych i technicznych naszych przedszkolaków.

Wyżywienie

W budynku znajduje się kuchnia, która serwuje posiłki przygotowywane na podstawie menu opartego o ekologiczną żywność. Nasz dietetyk dba, aby dzieci jadły racjonalnie, ale też smacznie i z walorem estetycznym.

Nasza misja!

Od samego progu witają go Nauczyciele – wyspecjalizowani pedagodzy z pasją oraz nietuzinkowym podejściem do dzieci. Każdy z nich posiada indywidualny szczególny dar zjednywania sobie dzieci, ale wszystkim przyświeca ta sama idea: Wyposażyć dziecko w takie umiejętności, aby w dorosłym życiu stało się człowiekiem samodzielnym, odważnym, pewnym siebie, asertywnym, a zarazem empatycznym.

  1. Poprzez wewnętrzną motywację chcą odkryć w dziecku talenty i mocne strony, aby mogło spełniać swoje marzenia i rozwijać pasje.
  2. Nauczyciele w Łobuziakach przedstawiają dziecku świat takim, jaki jest: chcą nauczyć radzenia sobie w różnych sytuacjach, nie podając gotowych rozwiązań – stwarzają więc środowisko, w którym poprzez doświadczenie, popełnianie błędów i wyciąganie wniosków dzieci budują hierarchię wartości zgodną z normami społecznymi.
  3. Przedszkole „Łobuziaki” bazuje na pozytywnej dyscyplinie, podstawach pedagogiki Montessori i wartościach Jespera Juula.
  4. Korzystamy z LEGO® Education, które poprzez budowanie i konstruowanie z klocków lego pobudza dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność, pozwala dziecku na twórcze działanie, uczy współpracy i podejmowania samodzielnych decyzji. Pomaga również przedszkolakom zdobyć szereg ważnych kompetencji, np. społecznych, językowych czy matematycznych, poprzez kreatywną zabawę, dostosowaną do ich wieku.
  5. Nasi podopieczni bawią się na naturalnych placach zabaw, dzięki którym rozwijają się harmonijnie we wszystkich czterech sferach: poznawczej, emocjonalnej, społecznej i fizycznej. Naturalne place zabaw rozwijają potencjał dzieci zarówno poprzez rozwijanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia, jak i integrację sensoryczną, która pozwala dzieciom lepiej zrozumieć znaczenie docierających do nich rozmaitych bodźców.
  6. Stosujemy tutoring i metodę pracy projektem.

Przekonajcie się sami, że Dziecko, jego indywidualne potrzeby oraz rozwój są misją naszego przedszkola, do której z pasją dążymy.

Poznaj bliżej nasze przedszkole

Przejdź na stronę placówki